Projekt „Bohaterowie naszej przeszłości” realizowany jest w ramach programu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa". Celem spotkań jest przypominanie młodym ludziom bohaterskich postaci i najważniejszych wydarzeń z naszej najnowszej historii.

 

Czytaj więcej

21 października o godz. 19.00 zapraszamy do Krakowskiego Centrum Choreograficznego na specjalne otwarcie sezonu artystycznego grupy tańca współczesnego a g i t a t u s, działającej w Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski mogą brać udział w najstarszym konkursie wiedzy historycznej na temat Krakowa. Temat konkursu w roku szkolnym 2018/2019 brzmi: „Cracovia Mediaevalis. Kraków do schyłku wieków średnich".

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w kolejnej edycji konkursu na widokówkę z Krakowa. Pejzaże, ciekawe ujęcia zabytków, postaci z legend i bajek zostaną pokazanie na okolicznościowej wystawie i wydrukowane w specjalnym albumie.

Czytaj więcej

Pracownia Aktywności Twórczej Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym z Krakowa i powiatu krakowskiego do udziału w konkursie recytatorskim "Zbzikowane wierszyki na giętkie języki". Tym razem jury konkursu szczególnie doceni repertuar wymagający umiejętności dobrej wymowy trudnych słów.

Czytaj więcej

17 października 2018 r., godz. 16.00 w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gołębiej 24 będziemy świętować 40 lat działalności Krakowskiego Młodzieżowego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Sztuk.

Czytaj więcej

Młodzież i seniorzy Dzielnicy I Stare Miasto są zaproszeni na doroczną wycieczkę trasą miejsc związanych z postacią Papieża Polaka.

Czytaj więcej

O Niepodległej – źródle inspiracji wychowawczych i artystycznych od 3 do 6 października 2018 r. będą dyskutować w Krakowie uczestnicy XXV Sejmiku Placówek Wychowania Pozaszkolnego. Na zaproszenie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przyjedzie ok. 100 dyrektorów i nauczycieli z całej Polski.

Czytaj więcej

Przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3) z Krakowa i powiatu krakowskiego zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Spotkanie z Polską Legendą". Na prace konkursowe, będące ilustracją do wybranej legendy, czekamy do 5 października 2018 r.

Czytaj więcej

Już 15 września (sobota) 2018 r. wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy XV Mistrzejowice zapraszamy do udziału w imprezie pn. "Pożegnanie lata". Tego dnia od godziny 15.00 na Plantach Mistrzejowickich będą odbywać się różnorodne atrakcje (w tym gra terenowa, konkursy, warsztaty, występy sceniczne i pokaz laserowy) dla całych rodzin. Wystąpi także zespół KRAKÓW STREET BAND.

Czytaj więcej

Wszystkich zainteresowanych zajęciami prowadzonymi przez Centrum Młodzieży prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą: http://cmjordan.krakow.pl/zajecia-stale oraz z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2018/19.

Czytaj więcej

23 i 30 sierpnia 2018 r. w godz. 15.30-18.30 (w ogrodzie CM) odbędzie się III edycja Krakowskiej Olimpiady Gier Podwórkowych (organizowanej w ramach zajęć otwartych pn. "Lato w kolorach tęczy").

 

Czytaj więcej

W ostatnim tygodniu sierpnia (27-31.08. 2018 r.) zapraszamy na sierpniowe zajęcia otwarte dzieci i młodzież w wieku 12-15+ lat. Przygotowaliśmy dla Was dużo ciekawych propozycji, m.in.: taniec, tworzenie filmu animowanego, atelier fotograficzne, warsztaty plastyczne i teatralne. Wstęp jest wolny!

 

Czytaj więcej

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i Teatr w Ruchu zapraszają na interaktywny spektakl plenerowy "Balonowe podróże". 20 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 w ogrodzie przy ul. Krupniczej 38 rozpocznie się przedstawienie wypełnione muzyką, ruchem i quizami. 

Czytaj więcej

Występy sceniczne, warsztaty artystyczne, a także koncerty i kino plenerowe. To jedne z wielu atrakcji imprezy w Parku Dębnickim, która rozpocznie się 1 września o godz. 15.30. Gwiazdami wieczoru będą zespół Latające Talerze oraz grupa Ahaju Fusion Boliwia. Na wydarzenie zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy VIII oraz Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

Świadczenie Dobry start (300+) jest realizacją rządowego programu „Dobry Start”. Jego celem jest wsparcie rodzin z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to polegać będzie na przyznaniu raz w roku świadczenia w wysokości 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym, niezależnie od wysokości dochodów uzyskiwanych przez rodzinę.

Czytaj więcej

Dzieci i młodzież zapraszamy na sierpniowe zajęcia otwarte, które odbywać się będą od 1 do 30 sierpnia. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w różnorodnych warsztatach. 

Czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu na kolonię letnią (16-24 sierpnia 2018 r.) do Centrum Wypoczynku JordaNova w Gołkowicach Górnych! Moc atrakcji gwarantowana!

Czytaj więcej

27 czerwca zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Kraków mniej znany", dedykowany osobom niewidomym i słabowidzącym. Tematem spotkania będzie "20 Pułk Piechoty Ziemi Krakowskiej".

Czytaj więcej

W dniach 7-16 czerwca 2018 r. odbył się projekt pod hasłem: „Symbolika niepodległościowa”, skierowany do młodzieży polskiej ze Wschodu. Projekt był współfinansowany przez Senat RP.

Czytaj więcej

26 czerwca o godz. 17.00 w galerii "Po drodze" (ul. Krupnicza 38) odbędzie się wernisaż prac plastycznych uczestników Pracowni Plastyki, Rękodzieła, Fotografii i Filmu Animowanego z Centrum Młodzieży.

Czytaj więcej

18 czerwca Pan dr Ivan Škorupa – Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie wraz z Panem Bartłomiejem Kocurkiem, Dyrektorem Centrum Młodzieży, wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Słowacja – bliska i ciekawa". Zadaniem uczestników było stworzenie plakatu reklamującego Słowację.

Czytaj więcej

W dniach 15-18 czerwca w Centrum Młodzieży odbędą się XII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA, Kraków 2018. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie aktorka Iwona Sitkowska, którą na co dzień można oglądać na deskach Teatru Ludowego w Krakowie.

Czytaj więcej

Od 16 do 30 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez Krakowian w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku Centrum Młodzieży ma ich aż 10! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i głosowania na nie.

Czytaj więcej

21 czerwca w Krakowskim Teatrze Variété odbędzie się zakończenie sezonu artystycznego grup tanecznych Pracowni Teatru i Tańca z Centrum Młodzieży. Podczas gali zaprezentują się: Tanecznik, Hop Siup, grupy baletowe oraz grupy tańca współczesnego a g i t a t u s.

Czytaj więcej

Strona 1 z 12  >  >>