Odkrywamy sztukę / Historia sztuki

Dla kogo?
młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci

Opis zajęć:
Zajęcia z zakresu historii sztuki - od starożytności do współczesności, prezentujące epoki w dziejach sztuki, najważniejszych artystów oraz dzieła z obszaru architektury, rzeźby i malarstwa. Uczestnik zdobywa szeroką wiedzę na temat historii sztuki, zyskuje umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze i malarstwie, ma okazję poznawać dzieła sztuki i obiekty zabytkowe „na żywo” - w Krakowie i poza Krakowem. Kursy przygotowują i uzupełniają wiedzę potrzebną do konkursów, olimpiady artystycznej, egzaminów oraz matury z historii sztuki (zakres tematyczny zajęć jest zgodny z podstawą programową wymaganą na maturze). Zdobyte umiejętności dają także możliwość pracy w przyszłości jako pilot wycieczek czy przewodnik.

W programie: wykłady z historii sztuki i prezentacje multimedialne | nauka terminologii z zakresu sztuk plastycznych | analiza dzieł sztuki | techniki sztuk plastycznych

 

Miejsce:
Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38

Informacje i zapisy:
e-mail: sekretariat@cmjordan.krakow.pl
tel.: 12 422 44 42

fb.com/historiasztukikrakow

Piotr, lat 14

Odkrywamy sztukę

Zajęcia bardzo mi się podobały, Pani opowiadała i oprowadzała nas po zabytkach Krakowa i okolic, o których nie dowiedziałbym się w szkole.

Wiktoria, lat 14

Odkrywamy sztukę

Uczestniczyłam w zajęciach Pani Anny przez 3 lata i z chęcią uczestniczyłabym w nich nadal. Dzięki niej pokochałam historię sztuki na tyle, żeby po maturze pójść na studia z tym związane.

Aleksandra

Odkrywamy sztukę

Z całego serca polecam zajęcia z historii sztuki w CM. Dzięki nim udało mi się naprawdę świetnie zdać maturę z historii sztuki i zdobyć ogrom wiedzy, który dzięki Pani Annie później z łatwością można przełożyć na praktykę :-)